Notre regard sur ...Bilans d’évènement

Debata před volbami do Evropského parlamentu: Pavel Telička (ANO) & Luděk Niedermayer (TOP 09)

Kandidáti dvou velkých politických stran byli hosty předvolebního debatního oběda, který společně uspořádaly tři zahraniční obchodní komory: britská, francouzská a severská. Role moderátora se zhostil Jan Klesla z Hospodářských novin.

Na prvním tématu, přijetí společné evropské měny euro, se oba mluvčí shodli. Niedermayer odhadl vstup do eurozóny na roky 2020 nebo 2021 a bere ho jako logický krok, nikoliv však jako otázku života a smrti, která by byla hlavním hybatelem české ekonomiky. Telička zdůraznil, že o přijetí eura by se nemělo rozhodovat v referendu, protože význam společné měny je neoddiskutovatelný. Oba kandidáti se shodli také na důležitosti jednotného trhu a jednoty měnových politik, nutnosti nepřehánět ochranu spotřebitele na úkor výrobce nebo na ochraně životního prostředí.

 

DSC_0701_1Pavel Telička zahrál na předvolební notu, když upozornil přítomné, že europoslanec není jen zástupcem své země v Bruselu, ale rovněž zástupcem Evropského parlamentu doma a že by měl mít zkušenosti a známosti. Luděk Niedermayer zase zdůrazňoval, že jeho vysílající strana TOP 09 se stane součástí silné parlamentní frakce Skupina Evropské lidové strany.

Odlišná politická příslušnost oběma hostům nebránila ve velmi věcné a konkrétní diskusi, která jistě mnohé mile překvapila.

Autres articles

Industrie

Numalliance au salon MSV

Numalliance est le fabricant français de machines à commande numérique pour le pliage de fil, le cintrage et le façonnage de tube ainsi que le méplat....

Industrie

„Na zdraví!“

Tous les premiers vendredis d’août, on célèbre le jour international de la bière. Cependant, les Tchèques font partie de ceux, qui n’ont pas de...

Prochains événements

Partager cette page Partager sur FacebookPartager sur TwitterPartager sur Linkedin