Notre regard sur ...Bilans d’évènement

Debata před volbami do Evropského parlamentu: Pavel Telička (ANO) & Luděk Niedermayer (TOP 09)

Kandidáti dvou velkých politických stran byli hosty předvolebního debatního oběda, který společně uspořádaly tři zahraniční obchodní komory: britská, francouzská a severská. Role moderátora se zhostil Jan Klesla z Hospodářských novin.

Na prvním tématu, přijetí společné evropské měny euro, se oba mluvčí shodli. Niedermayer odhadl vstup do eurozóny na roky 2020 nebo 2021 a bere ho jako logický krok, nikoliv však jako otázku života a smrti, která by byla hlavním hybatelem české ekonomiky. Telička zdůraznil, že o přijetí eura by se nemělo rozhodovat v referendu, protože význam společné měny je neoddiskutovatelný. Oba kandidáti se shodli také na důležitosti jednotného trhu a jednoty měnových politik, nutnosti nepřehánět ochranu spotřebitele na úkor výrobce nebo na ochraně životního prostředí.

 

DSC_0701_1Pavel Telička zahrál na předvolební notu, když upozornil přítomné, že europoslanec není jen zástupcem své země v Bruselu, ale rovněž zástupcem Evropského parlamentu doma a že by měl mít zkušenosti a známosti. Luděk Niedermayer zase zdůrazňoval, že jeho vysílající strana TOP 09 se stane součástí silné parlamentní frakce Skupina Evropské lidové strany.

Odlišná politická příslušnost oběma hostům nebránila ve velmi věcné a konkrétní diskusi, která jistě mnohé mile překvapila.

Autres articles

Analyses & EtudesIndustrieT.I.C. - Informatique

Brno, le paradis des entreprises technologiques

Brno est une très belle ville, pleine d’opportunités, d’entreprises et d’étudiants. La région de Moravie de Sud est, également grâce à Brno, la région...

Prochains événements

Free

Rencontre & Echange

Worklounge Diamant  •  Praha 1 - Nové Město

Supply chain & Purchase - Breakfast

"Digital Supply Chain opportunities in Central Europe"

Platform open to individuals wanting to share their experiences and new developments in the...

Partager cette page Partager sur FacebookPartager sur TwitterPartager sur Linkedin