Bankovní identita pro Top Executives Francouzsko-české obchodní komory

Komerční banka je tradičním hostitelem setkání ředitelů a nejvyšších zástupců členských společností FČOK. Po snídani na terase se na patnáct manažerů věnovalo tématu Banking Identity, které prezentoval pan David Barczi, Head of Digital Channels. Setkání proběhlo za řádného dodržování hygienických podmínek.

Bankovní identita může být vyjma používání běžných online bankovních služeb digitální způsob prokázání totožnosti u dalších soukromých a státních služeb. Drtivá většina přítomných hostů potvrdila aktivní užívání služeb KB klíč, případně podobných systémů jiných bank. V nedaleké budoucnosti bude možno pomocí těchto služeb mj vzdáleně podepisovat dokumenty či ověřit totožnost u firem a orgánů státní správy a to díky společné iniciativě českých bank pro rozvoj bankovní identity, která se stane základem pro dynamický rozvoj e-governmentu a digitalizaci české společnosti s plnou podporou veřejných institucí. Prvním krokem je vznik akciové společnosti Bankovní identita. Tato společnost bude zprostředkovávat služby elektronické identifikace a autentizace. Dle slov pana Davida Barczi to pro uživatele půjde stejně jednoduše, jako se dnes přihlašujete do internetového či mobilního bankovnictví. Banka tedy umožní soukromým společnostem, ale také veřejným institucím ověřovat elektronicky a jednoduše vaši identitu tam, kde to budete potřebovat a usnadní tak život všem občanům.

Téma si vyžádalo několik dotazů co se zabezpečení a úniku dat týče.

Služby elektronické identifikace a autentizace na bázi Bankovní identity jsou v současnosti připravovány tak, aby byly plně k dispozici pro využití u státní správy a soukromých firem v průběhu roku 2021.

Další setkání Top Executives Breakfast je připravováno ve spolupráci se společností ATALIAN na téma Benefits of Integrated facility management a uskuteční se v pátek 16. října 2020.

 

Další články

Sdílet tuto stránku Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin