Ze života komory  •  Gala & Slavnostní večery

Ohlédnutí za Galavečerem francouzsko-české podnikatelské komunity

Galavečer Francouzsko-české obchodní komory je jedinečná událost, na které nechyběl nikdo z francouzsko-české podnikatelské komunity. Svou účastí nás poctilo více než 200 hostů z řad velkých i menších společností a státní správy a diplomacie. Ohlédněte se s námi za 100% francouzským večerem, jež snoubil prestiž, byznys a eleganci.  

18h30 – Champagne ceremony

Okouzlující prostory Národního domu na Smíchově, historické památky v secesním stylu, se staly dějištěm setkání francouzsko-české podnikatelské komunity. S elegancí a šarmem stoupali hosté galavečera po červeném koberci za zvuku harfy a nad schodištěm na čekalo šampaňské. 

 

 

19h30 – Zahájení a galavečeře

“Vítejte na galavečeru Francouzsko-české obchodní komory, na jedinečném večeru, v němž se snoubí umění žít art de vivre, tradice a úspěchy.” Těmito slovy zahájili slavnostní večer Roland Bourgeois, předseda Komory a místopředseda Thomas Bordier. Přivítání se dostalo také čestným hostům: JE Roland Galharague, velvyslanec Francie v ČR, Anita Grmelová, náměstkyně ministra zahraničních věcí ČR a Martina Tauberová, náměstkyně ministra průmyslu a obchodu.  

Jako první chod se servírovaly rillety z lososa s kapary.  

20h15 – Hudba a tanec

Jako první předvedla své umění pětice hudebníku z PKF – Prague Philharmonia,  v jejich podání zazněla díla francouzských skladatelů. Po hudebním čísle přišlo na řadu tradiční bœuf bourguignon, když se náhle mezi hosty objevily tanečnice kankánu a vtáhly sál do víru tance a hudby v ďábelském rytmu. 

 

 

 

20h45 – Udílení Ceny FČOK

Okamžik večera, na který mnozí v sále napjatě čekali několik hodin – vyhlášení výsledků soutěže o Cenu Francouzsko-české obchodní komory. Letos se bojovalo ve 3 kategoriích:  

  • Entrepreneurial sucess story 
  • Corporate social responsibility 
  • Excellence made in France 

Více o vítězích a finalistech se dozvíte v tomto článku.  

21h30 – Tombola

Novinkou letošního galavečera byla tombola o desítku luxusních dárků, které věnovaly partnerské společnosti a Komora. Výtěžek z prodeje lístků putoval na podporu nadace Archa Chantal, která mění dětské nemocnice na přívětivá místa, kterých se děti nemusí bát. Galavačera se osobně účastnila i francouzská herečka Chantal Poulain, která převzala šek z rukou Michaely Fuchsové, tajemnice FČOK.  

 

22h00 – Koncert

Večer hosté zakončili v rytmu jazzu a soulu v podání Hermès Karel band. Někteří hudbu využili k tanci, jiní k poslechu a jako doprovod k ochutnávce francouzských sýrů a moučníků.  

Při odchodu všichni dostali novou látkovou tašku s potiskem na motivy francouzsko-českého propojení a v ní zbrusu nový časopis Contact, který najdete i online.  

Fotogalerie z Galavečera

Prohlédněte si své portréty z Galavečera zde.

Celé fotoalbum z Galavečera přístupné na tomto odkazu.

Další články

Sdílet tuto stránku Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin