[Naplněno] Café du commerce: Ochutnávka a nahlédnutí do českých a francouzských vánočních tradic

Cena :
Členové: vstupné zahrnuto v členském příspěvku
Ne-členové : 350 CZK

Přihlašování již není možné.

*please note that booking the event in your calendar does NOT mean that you are registered. You need to register first if you want to attend an event.

Café du commerce je neformálním setkáním vždy u jednoho ze členů komory: tentokrát se sejdeme v cukrárně Saint-Tropez v samém srdci Prahy

 

Ochutnáváte ho každý rok, ale znáte doopravdy historii a původ vánočního cukroví? Znáte české a francouzské vánoční tradice?

Při příležitosti závěrečného Café du commerce letošního roku Vás zveme do cukrárny Saint-Tropez na řízenou degustaci tradičního vánočního cukroví. Pozor, počet míst je omezen!

 

Program řízené ochutnávky:

Při degustaci se dozvíte spoustu zajímavých informací ze světové i české historie mlsání, ale o sladkém si nebudeme jen povídat, ale také ochutnáme české a francouzské Vánoce.

  • Historie cukrářství (světové)
  • Historie cukrářství (české země)
  • Ochutnávka krémů a dortových korpusů vyráběných podle tradičních receptur
  • Historie a ochutnávka českého vánočního cukroví
  • Historie a ochutnávka francouzských svátečních dezertů (vánoční a tříkrálové)

 

Cukrárna Saint-Tropez - mezi tradicí a modernou:

Jsme cukrárna s více jak 88letou historií a držíme se těch nejlepších cukrářských tradic přelomu 19. a 20. století. Jen u nás můžete ochutnat originální Pražský dort a také Dezert Masaryk, který nese jméno po prvním československém prezidentovi T.G. Masarykovi pro něhož byl dezert v roce 1929 připravený na míru.

V rámci akce všichni účastníci ochutnají krémy a korpusy vyráběné podle více jak 100 let starých receptur, 9 druhů vánočního cukroví, 3 druhy francouzských Buche de Noel, a nakonec tradiční Galette Royal. Účastnici u nás dále dostanou kávu, čaj, vodu a vánoční punč.

 

Pâtisserie Saint-Tropez

 

Hostitel

Místo konání akce