Koronavirus, opatření na podporu podnikatelů

Aktuální situace spojená se šířením koronaviru má významný ekonomický dopad na podniky. Francouzsko-česká obchodní komora pro vás zjišťuje a centralizuje ekonomická opatření přijatá českou vládou na podporu firem a podnikatelů.

Naleznete zde tiskové zprávy, legislativní texty, opatření přijatá vládou, ale také opatření na podporu podnikatelů.

Celý tým Francouzsko-české obchodní komory je vám v tomto těžkém období k dispozici na e-mailu, po telefonu nebo formou videokonferencí.

Obsah článků se může pravidelně měnit v návaznosti na aktuální situaci. V případě nesrovnalostí nebo požadavku na úpravu nás prosím neváhejte kontaktovat.

Zde je seznam opatření na podporu podnikatelů:

 

Ekonomické aktuality a všeobecné dění

62. MSV se bude konat až v roce 2021

Na základě důkladného zvážení všech faktorů a rizik, rozhodlo vedení a představenstvo společnosti o zrušení letošního konání veletru MSV.

Finance a daně

Program Covid nájemné

MPO spustilo program Covid-Nájemné, který nabízí částečnou úhradu nákladů nájemného postiženým nájemcům ze strany státu.

Podpora OSVČ i po 30. dubnu

Živnostníci a další OSVČ postižené opatřeními kvůli šíření koronaviru budou dostávat jednorázový příspěvek 500 Kč denně i nadále.

Lidské zdroje

Ošetřovné

Nárok na ošetřovné mají nově jak rodiče dětí do 13 let, tak ti, kteří z důvodu uzavření zařízení některých sociálních služeb pečují o hendikepovaného...

Kompenzační bonus pro OSVČ 25 000 korun

Vláda na svém jednání 31. března 2020 schválila, že OSVČ postižené pandemií dostanou od státu jednorázovou částku v přibližné výši 25 tisíc korun....

Pohyb zboží a osob

Pomáhejme si navzájem

Jsme komunita, a tak si pojďme pomáhat.

Pokud i vy chcete ostatním nabídnout svou pomoc, výrobky či služby zdarma, neváhejte nás kontaktovat emailem. Vaši nabídku umístíme na web a do dalšího newsletteru. 

Chcete být v obraze? Přihlaste se k odběru newsletteru.

Sdílet tuto stránku Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin