Ze života komory

Leadership & Management at Top Executives Breakfast for Women only

Na zdech příklady kolaborativních metod, všude kolem kreativní nástroje na dosah ruky... V inspirativním prostředí společnosti peopleTObusiness se 14. února 2020 sešlo téměř 15 žen u příležitosti první Top Executives Breakfast for Women only.

Ať už na pozici ředitelky firmy, náměstkyně minsitra nebo na jiných manažerských pozicích, všechny měly během tohoto odpoledne příležitost seznámit s koučovacícmi metodami, které řízení lidí mohou usnadnit. Setkání vedl kouč a spoluzakladatel personální agentury peopleTObusiness Olivier Bauduin.

« Tyto manažerské metody a techniky vám budou k užitku každý den, jak v pracovním, tak v rodinném životě. »

Protože je každý člověk jiný, potřebuje každý individuální způsob podpory a povzbuzení. Dobrý lídr musí přizpůsobit svůj styl vedení dané osobě, a je tedy třeba umět jednotlivé typy osobností identifikovat. Olivier Bauduin představil několik metod:

  • koncept DISC – který definuje 4 kategorie lidského chování, D znamená Dominantní typ osobnosti (Orel), I je osobnostní profil zaměřený na ovlivňování, z angl. Influence (Páv), S angl. Steady znamená Stabilitu (Holubice) a C z angl.Compliant označuje typ, u něhož převažuje opatrné a svědomité chování (Sova).
  • teorii MBTI – která vychází z toho, že každý člověk využívá kombinaci 4 různých kognitivních funkcí, tedy myšlení (T), cítění (F), smyslové vnímání (S) a intuici (N), ovšem v různých kombinacích, a ty pak určují typ osobnosti.

Když si tyto techniky osvojíme, bude pro nás snazší identifikovat a pochopit lidi i situace, s nimiž se setkáváme, a podle nich uzpůsobit své chování. Pak už ani interkulturní rozdíly nebudeme považovat za překážku, ale za bohatství názorů, a konflikty budeme brát s nadhledem a laskavostí.  

« Všichni potřebujeme zpětnou vazbu. »

A to je důležité. Olivier Bauduin poskytl účastnicím klíč k tomu, jak získat a jak využít zpětnou vazbu svých spolupracovníků. Věnoval se také otázce práce s talenty a jejímu přínosu: zlepšení výkonu, udržení talentů na delší dobu, silná značka zaměstnavatele... Dobrý manažer rozvíjí kompetence svých lidí. A jak se říká, spokojený zaměstnanec, rovná se spokojený klient!

 

Příští setkání žen manažerek “Networking for Professional Ladies” se uskuteční v Running Mallu 10. března 2020 od 18 h. Akce proběhne ve spolupráci s italskou, švýcarskou a španělskou obchodní komorou.

Ostatní články

Ze života komory

Top Executives Breakfast v sídle Veolia

Francouzská společnost Veolia je pro většinu z nás synonymem vodárenství. Firma však působí v oblasti energií a odpadového hospodářství.

Ze života komory

Top Executives Breakfast

Pravidelné setkání vrcholných manažerů členských společností je nově měsíční. Hostiteli snídaní však už nejsou jen členské hotely, ale také...

Sdílet tuto stránku Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin