Marina Cvětajevová. Moskva-Praha-Paříž a zpět

Proč připomínat Marinu Cvětajevovou, ruskou básnířku narozenou před 125 lety, představením v Rock Café v roce 2020?

Protože Marina byla vášnivá a vzbuzovala vášeň, protože tato „rockerka“ své doby zůstává moderní ženou, nadčasovou ikonou proměňující každodenní život v kouzlo. Protože vystoupila zde v Praze na hlavním nádraží 1. srpna roku 1922 a vkročila do mladé svobodné země, která pomáhala Rusům utíkajícím před bolševismem.


Marina Cvětajevová. Moskva-Praha-Paříž a zpět je představení vzniklé v roce 2013 v Moskvě. Připomíná pohnutý život Mariny, ovlivňovaný historickými událostmi, které převrátily naruby celý svět a donutily ji opustit její zemi. Inscenace je intimní, s prvky divadla, recitace a filmových projekcí, drží se tvůrčího procesu „psaní a prožívání“, který byl Cvětajevové tak blízký.


Je to freska, ze které jsme zachytili některé fragmenty její cesty mezi Moskvou, Prahou a Paříži, mezi městy, která obývala. Tímto představením se Marina vrací na místa svého exilu. Umělecký soubor je z Francie, představení je ve francouzštině a češtině. Vytvořili ho Maja de Lacoste, Edwige Morf a Emmanuelle Sacchet: historička, herečka a scénografka, které všechny tři žily v Moskvě, a také Florent Delporte, klavírista a zakladatel pařížské asociace „Marina Cvětajevová, Étoile – averse“.
Představení vzniklo za mimořádně cenné účasti režisérky Jaroslavy Šiktancové a pomoci Galiny Vaněčkové, specialistky na Marinu Cvětajevovou. Do češtiny je přeložila Jana Martinová a Mirko Vaněček

Praktické informace:
Vstupné: 300 / 250 Kč
Předprodej vstupenek v pokladně Rock café (úterý-pátek 16h-21h, sobota 17h-21h, neděle a pondělí zavřeno). Prodej na místě před oběma představeními od 16h do 19h
Rezervace: mdelacoste@gmail.com,+420 602 485 517
Délka představení: 1h40
 

www.dnyfrankofonie.cz/fr/programme/prague/event1439-marina-tsvetaeva-moscou-prague-paris-et-retour
goout.net/cs/listky/marina-cvetajevova-moskva-praha-pariz-a-zpet/lmfg/
goout.net/cs/listky/marina-cvetajevova-moskva-praha-pariz-a-zpet/nmfg/

 

Ostatní články

Sdílet tuto stránku Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin