Oznámení francouzské vlády, zákaz vycházení a podpora podnikání.

Nejdůležitějším oznámením, které ve středu 15. října učinil francouzský prezident, bylo vyhlášení zákazu vycházení od 21:00 do 6:00 po dobu 4 týdnů v 8 metropolích: Lille, Grenoble, Lyon; Aix-Marseille, Montpellier, Rouen, Toulouse, Saint-Etienne. Lidé, kteří mají oprávněný důvod zákaz nerespektovat, musejí mít vyplněný certifikát, který je na webových stránkách ministerstva vnitra.

Emmanuel Macron také oznámil opatření na pomoc podnikům postiženým COVID-19 a zejména firmám zasaženým zákazem vycházení. Oznámil také, že na dobu 6 týdnů budou navýšeny dávky pomoci v hmotné nouzi a příspěvek na bydlení (150 eur pro hmotnou nouzi a 100 eur na dítě).

Ve čtvrtek 15. října odpoledne pak byla zavedena další opatření:

  • Vláda zakazuje všechny soukromé oslavy po celé Francii.
  • Všechny společnosti s méně než 50 zaměstnanci v oblastech, na které se vztahuje zákaz vycházení, budou mít nárok na podporu z fondu solidarity až do výše 1 500 eur, pokud zaznamenaly snížení obratu o 50 milionů eur. Bary, restaurace a hotely mají nárok na pomoc až do výše 10 000 eur.
  • Státem garantované půjčky jsou prodlouženy o 6 měsíců do června 2021.
  • V restauracích může být pouze 6 zákazníků u jednoho stolu.
  • Zvýšení platů pro zdravotnické pracovníky bude schváleno do konce roku.
  • Zdravotnický personál, který nebude po dobu svátku Všech svatých čerpat dovolenou, dostane denní příspěvek od 110 do 200 eur za den.

 

Zdroj :

Další články

Sdílet tuto stránku Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin