COVID-19  •  Sektorové aktuality

Podmínky pro vstup na území Francie

Od 9. června je vstup na území Francie z České republiky povolen bez udání závažného důvodu.

Podmínky vstupu do Francie z České republiky

 

Byla zavedena klasifikace zemí dle zdravotních rizik a na cestování se budou vztahovat zvláštní postupy v závislosti na zemi původu nebo na cílové zemi. Jelikož je Česká republika v současnosti klasifikována jako „zelená“, nejsou k odůvodnění vstupu na francouzské území nutné žádné závažné důvody.

 

Mapa a požadavky pro vstup

 

Zdravotní předpisy pro vstup na francouzské území

 

Chcete-li vstoupit na francouzské území, stačí předložit negativní PCR test (ne starší než 72 hodin) nebo certifikát o očkování. Není vyžadováno žádné testování po příjezdu ani povinná karanténa.

Neočkovaní lidé: všichni cestující bez ohledu na způsob dopravy (letecký, námořní nebo pozemní) ve věku jedenácti a více let, kteří nebyli očkováni, mají povinnost předložit negativní výsledek PCR testu ne starší než 72 hodin.

Očkovaní lidé: všichni cestující, bez ohledu na způsob dopravy (letecký, námořní nebo pozemní), ve věku jedenácti let a starší, kteří byli očkováni proti Covidu-19, jsou povinni předložit doklad o očkování. Vakcíny akceptované Francií jsou vakcíny uznávané Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA): Pfizer, Moderna, AstraZeneca a Johnson & Johnson.

Doklad o očkování je platný pouze za podmínky, že dokazuje dokončení kompletního očkovacího schématu, a to:

  • 2 týdny po 2. vakcinaci pro vakcíny s dvojitou aplikací (Pfizer, Moderna, AstraZeneca)
  • 4 týdny po vakcinaci pro vakcíny s jednou aplikací (Johnson & Johnson)
  • 2 týdny po injekci vakcín u lidí s anamnézou Covid-19 (je nutná pouze 1 vakcinace).

 

 

Zdroje: